CMFMTR | CM ve FM Serileri!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin en yeni ve en hızla gelişen tek Championship Manager ve Football Manager sayfası!

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Football Manager 2012 Takım Konuşma Rehberi (Team Talk)

YazarMesaj
LasTMohicaN
Yönetici
Yönetici

Football Manager 2012 Takım Konuşma Rehberi (Team Talk) Empty
MesajKonu: Football Manager 2012 Takım Konuşma Rehberi (Team Talk)   Football Manager 2012 Takım Konuşma Rehberi (Team Talk) Empty30th Eylül 2012, 15:45

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Football Manager 2012'nin çıkmasıyla birlikte takım konuşmasında ciddi yenilikler eklendi.Artık konuşmaları nasıl yaptıgımız gibi dogru şekilde söylemek de önemli bir unsur oldu.Türkçe yamanın çıkmasıyla birlikte bu seçenekleri denemeye başladım.Başlangıçta bu seçenekler Türkçe olmadıgı ve hiçbir bilgim olmadığı için baş antrenöre yaptırıyordum.Hangi seçenekleri sık sık kullandıgını görmek için.Kariyerdeki gözlemlerimi sizlerle paylaşacağım.

Bildiginiz gibi Takım Konuşması tamamen maçın iddia oranları üzerine yapılır.Örnegin 10.00-2.50-1.00 gibi.Daha önce bununla ilgili rehber hazırlamıştım.Mantıgı hemen hemen önceki rehber gibi ama yine de sizler için yine yazıcam.İlk önce maçınızın iddia oranına bakın maç öncesinde.

İddia oranlarına göre Takım Konuşması Başlangıç

1-)Oranlar birbirine çok yakınsa Ör:2.25-2.75 oranından bahsediyorum.Bu oran oyundaki en tehlikeli ve üzerinde çok durmanız gereken konuşma türü.Ama burada yapacagınız konuşmayı fazla dert etmemelisiniz.Çünkü buradan sonrası tamamen maç motoruna kalıyor ve buradaki konuşma maçın kaderini çok fazla etkilemiyor.Burada yapacagınız konuşma favori iseniz Hırslı seçeneginden "Galibiyet Bekliyorum" degilseniz "Çıkın ve Beni Etkileyin"

2-)Oranlar birbirinden fazla uzak degilse Ör:2.25-3.50 ve rakibiniz favori ise Dikkatli seçeneginden "Çıkın ve beni etkileyin" Favori sizseniz yine Dikkatli seçeneginden "Galibiyet bekliyorum"

3-)Rakibiniz agır favori ise Ör:10.00-1.25 ve rakibiniz favoriyse burada sadece Sakin seçenegini kullanıp "Oraya çıkın ve günün zevkini çıkarın" ya da (size kalmış) "İyi şanslar diliyorum".Favori sizseniz Hırslı seçenegi ile "Galibiyet bekliyorum"

Devre Arası

1-)Rakibinizi 1 farkla yeniyorsanız bu skora kesinlikle kanmayın.Rakip maçı her an çevirebilir.Oyuncuların gevşememesi için Sakin veya Dikkatli seçeneginden(Ben sakini kullanıyorum) "Rehavete Girmeyin".Memnunum gibisinden bir şeyler derseniz oyunu rakibe verme ihtimaliniz artar ve oyunun kontrolünü tekrar kazanmak imkansız hale gelir.

2-)Rakibinize 1 farkla yeniliyorsanız Dikkatli seçeneginden "Bu takımdan gördüklerim beni hiç memnun etmedi" demeniz yeterli.Oyuncular hırs yapacaktır.

3-)Maçta eşitlik hakimse burası tamamen size kalmış.İstatistige bakın ve kendiniz karar verin.Ama benim önerim 2 numaralı maddeyi uygulamanız.İyi oynayanlara bu seçenegi söylememeye çalışın.Yoksa performansı düşebilir.Diger seçenek olarak da aynı seçenekten veya Hırslıdan "Performansınızdan Memnunum" diyebilirsiniz.

4-)Maçta 2 veya daha fazla golle öndeyseniz 1 numaralı maddeyi tekrarlayabilrisiniz.Yani sakin veya Dikkatli seçeneginden "Rehavete Girmeyin".Ama sakin kullanmanızı tekrardan tavsiye ederim.

5-)Maçta 2 veya daha fazla golle yeniliyorsanız Dikkatli seçeneginden "Bu takımdan gördüklerim beni hiç memnun etmedi". Agresif seçenegini bu tip durumlarda kullanmayı düşünmeyin.Çünkü orada 1 seçenek var ve onu da denedim.Ama bırakın maç çevirmeyi oyunu daha da kötü hale getirdi.

Maç Sonu

Maç skoruna göre Dikkatli veya Agresif seçeneklerini kullanınız.Yenilgide Agresifi kullanabilirsiniz.Bir sakıncasını daha görmedim.İşin dogrusu maç sonu konuşmasını yardımcı antrenörüme yaptırıyorum.Maç bittigi için sıkıntıya girmiyorum.

Takım Konuşmasıyla ugraşmak istemeyip antrenörünüze yaptırmak istiyorsanız Adam Yönetimi yüksek bir antrenör almanız gerekiyor.15'ten yukarı olmalı.

FM12'den Takım Konuşmasının Sonuçları (Kariyerimden Görüntüler)

İlk maçı 2-1 yenildigim Hamburg'u evimde 3-0 ile geçtim.

alıntıdır
http://cmfmtr.bosforum.net

Football Manager 2012 Takım Konuşma Rehberi (Team Talk)
1 sayfadaki 1 sayfası